Uprawnienia, które są niezbędne

Oferowany przez nas kurs pozwala skutecznie przygotować się do egzaminu przeprowadzanego według standardów UDT (Urzędu Dozoru Technicznego).  Certyfikat personalny obejmuje urządzenia chłodnicze, klimatyzacyjne, pompy ciepła, z kolei dodatkowy egzamin pozwala dopisać do tej listy agregaty w samochodach ciężarowych i przyczepach chłodniach – czyli wszystko, co jest związane z f-gazami.

Już dziś zapisz się na kurs i zdobądź z nami uprawnienia F-gazy!

Jeśli masz do nas pytania, zadzwoń! Jesteśmy do twojej dyspozycji!

O szkoleniu

Posiadamy certyfikat UDT dla przedsiębiorców oraz jesteśmy certyfikowaną przez Urząd Dozoru Technicznego jednostką prowadzącą szkolenia w zakresie stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła.
FGAZ-S/27/0003/21
https://www.udt.gov.pl/wykazy/REJ_FGAZ_S.html pozycja nr. 10

Nasi wykładowcy, to osoby posiadające wieloletnie doświadczenie praktyczne przy montażu i serwisie.

O egzaminie

Teoretycznie szkolenie nie jest obowiązkowe, jednak trudno wyobrazić sobie pełne, samodzielne przygotowanie do sprawdzenia wiedzy teoretycznej i praktycznej w tak zaawansowanym zakresie. Na stronie internetowej UDT warto również sprawdzić, jakie są konkretne wytyczne dotyczące dokumentów, choć jako doświadczona firma szkoleniowa gwarantujemy kompleksowe wsparcie w uzyskaniu niezbędnych uprawnień.

Egzaminy przeprowadza komisja akredytowana przez UDT

 FGAZ-E/27/0003/21

Gdzie i kiedy?

Nasze szkolenia odbywają się w takich miastach jak: Zabrze, Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdynia, Rzeszów, ale jesteśmy w stanie przeprowadzić szkolenie i zorganizować egzamin na terenie całej polski w dogodnym terminie.

Aktualnie szkolimy w:
  • Zabrze: 9.06.2022 r.
  • Wrocław: 10.06.2022 r.
  • Rzeszów: 13.06.2022 r.(brak miejsc); 29.06.2022 r.
  • Lublin: 14.06.2022 r.(brak miejsc); 30.06.2022 r.
  • Warszawa: 17.06.2022 r.(brak miejsc); 23.06.2022 r.
  • Gdynia: 24.06.2022 r.

Jesteś zainteresowany którymś terminem? Zadzwoń już dziś!

Szkolenie F-gazy pod kątem certyfikatu

F-gazowe uprawnienia można zdobyć jedynie na podstawie zdanego egzaminu sprawdzającego teoretyczną i praktyczną wiedzę. Zewnętrzna komisja UDT (Urzędu Dozoru Technicznego) sprawdza, czy uczestnik kursu faktycznie nabył niezbędne umiejętności wymagane do późniejszego sprawdzania szczelności czy serwisu klimatyzacji oraz innych urządzeń.

W ramach kategorii I uzyskane uprawnienia f-gazowe pozwalają sprawdzać, instalować, konserwować i serwisować urządzenia stacjonarne, a także odzyskiwać fgazy z urządzeń stacjonarnych oraz ruchomych bez żadnych dodatkowych ograniczeń. Więcej informacji formalnych dostarcza między innymi Ustawa z dnia 12 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych.

Chcesz wiedzieć więcej?

Wytyczne dostępne na stronie udt.gov.pl/certyfikaty-dla-personelu/uzyskanie-certyfikatu/urzadzenia-chlodnicze-klimatyzacyjne-lub-pompy-ciepla zawierają wszystkie niezbędne informacje.

Zapraszamy też do kontaktu poprzez formularz lub telefonicznie

Skontaktuj się z nami

Artur Kwiador